Hızlı Sipariş Hattı
(224) 234 56 78
Melisa
Melisa bitkisi
Melisa faydaları
Melisa fiyatı
Melisa kapsülü
Melisa
Melisa
Melisa
Melisa
Melisa kapsülü sinirleri yatıştırıcı etkileri ile baş ağrısı, migren, baş dönmesi, kulak çınlaması, uykusuzluk, sara ve sinir krizlerinde faydalıdır. Ferahlatarak depresyon, melankoli, huzursuzluk ve iç sıkıntısına yardımcı bitkisel gıda takviyesidir.
21.00
TL
Melisa Melisa Melisa Melisa
Melisa
21.00 TL
Melisa Melisa
40.00 TL
Melisa Melisa Melisa
57.00 TL
Nakit Ödeme
Kapıda Nakit
Kredi Kartı
Kapıda Kredi Kartıyla
Banka Havalesi
Banka Havalesi
Ad, Soyad
Telefon
Şehir
E-Posta
Adres
Sepet Siparişiniz başarı ile oluşturuldu. Müşteri hizmetleri yetkililerimiz gün içerisinde sizinle irtibata geçecektir.

Melisa Nerede Yetişir

Diğer İsimleri: Oğulotu, Melissa officinalis, Melisa, Melisse, Zitronenmelisse

Melisa Otu:
Ballıbabagiller familyasından; çok dallı, beyaz çiçekli otsu bir bitkidir. En önemli türü tıbbi melissadır. Boyu 30 – 80 cm kadardır. Limon kokuludur. Çok yıllık bir bitkidir. Yaprakları ince ve yumuşak tüylüdür. Yapraklarında tanen, reçine ve uçucu bir yağ vardır.

Yetiştirildiği Yerler:
Akdeniz havzasının bitkisi olup Güney Avrupa’da yaygın biçimde tarımı yapılmaktadır. Ülkemizde de Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerinde yetişir.

Toplanması-Saklanması:
Yapraklar bitki çiçek açmadan toplanır, Eylül ve Kasımda tekrar toplanılanların ise koku ve kaliteleri düşük olur Yapraklar ezilmeden toplanmalıdır. Ezilince sararan ve kararan yapraklar ayıklanmalıdır. Havadar gölge yerlerde ince bir şekilde serilerek çabukça kurutulmalıdırlar. Suni olarak 35'c de kurutulabilir. Kurumuş yapraklar ışıktan korunmalı ve 1 yıl dan fazla saklanılmamalıdır.